УЧАСТЬ В ОФІЦІЙНОМУ ВІДКРИТТІ ФІНСЬКО-УКРАЇНСЬКОГО ПРОЕКТУ «LEARNING TOGETHER»/«НАВЧАЄМОСЯ РАЗОМ» (Київ, 15 березня 2019)

 

У рамках проведення Дня фінської освіти, у Києві 15 березня 2019 р. у приміщенні НСК «Олімпійський» відбулось офіційне відкриття та презентація фінсько-українського проекту «Learning together»/«Навчаємося разом». Представники ДНУ «Інститут освітньої аналітики», а саме перший заступник директора Денисюк Оксана Яківна, заступник директора з науково-організаційної роботи, к.е.н. Литвинчук Андрій Олександрович, начальник відділу статистики і аналітики дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Титаренко Наталія Володимирівна, а також заступник начальника – Ткаченко Валентина Володимирівна, взяли участь у даному заході.

Так, відповідно до Угоди між урядом України та урядом Фінляндської Республіки про реалізацію проекту «Фінська підтримка реформи української школи» , яка була ратифікована у 2018 р., фінський уряд надає для втілення пріоритетних завдань Нової української школи (НУШ) 6 млн євро допомоги. Зауважимо, що Проект фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндії та реалізується компанією FCG International Ltd у співпраці з Гельсінським університетом, термін реалізації проекту 4 роки. Крім цього, додатково виділено 2 млн євро Європейським Союзом на викладання української мови як нерідної для учнів, які є представниками національних мовних меншин.

Таким чином, Проект «Learning together»/«Навчаємося разом» спрямований насамперед на підтримку реформи НУШ шляхом покращення якості освіти, а відтак підвищення рівня суспільного сприйняття української освіти. Даний Проект має загальнонаціональний характер і складається з трьох основних кластерів: розвиток компетентностей учителя – вдосконалення системи професійної підготовки, популяризація освіти та створення сучасного освітнього середовища.

В урочистій презентації проекту взяли участь: В’ячеслав Кириленко – Віце-прем’єр-міністр України, Лілія Гриневич – Міністр освіти і науки України, Павло Хобзей перший заступник Міністра, Оллі-Пекка Хайнонен Генеральний директор Фінської національної агенції з освіти, Юха Віртанен посол Фінляндії в Україні, Анет Ваіні-Антіла – директор FCG International, Стефан Шленінг керівник сектору співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні, Роман Шиян – Директор національної програми «Навчаємось разом Працюємо разом», а також представники провідних наукових установ та освітніх закладів України. Зауважимо, що модератором заходу була Наталія Мосейчук – куратор соціальної ініціативи «Право на освіту».

Під час відкриття заходу, В’ячеслав Кириленко висловив вдячність фінським партнерам за підтримку процесу реформування шкільної освіти в Україні, наголошуючи, що фінська модель середньої освіти стане дієвим інструментом реалізації стратегічних цілей НУШ на основі інноваційних підходів, оскільки досвід фінської освіти є успішним у Європейському освітньому просторі.

У своєму виступі на тему «Міжнародне співробітництво в українській шкільній реформі», Лілія Гриневич підкреслила, що однією з пріоритетних цілей НУШ є розробка системи, яка допоможе реалізуватись кожній дитині, а фінський проект сприятиме у цьому процесі: «З фінською освітою нас насамперед поєднують цінності. Тому що ми в основу реформи поклали інтерес і підтримку кожної дитини. Ми виходимо з того, що кожна дитина має почуття гідності та потенціал, який можна розвивати. І ми маємо знайти спосіб підтримати усіх дітей, які народилися з різним станом здоров’я та в різних соціальних обставинах».

Розкриваючи тему успішності фінської освіти, Оллі-Пекка Хайнонен звернув увагу на те, що у Фінляндії професія вчителя є більш популярною, ніж професія юриста. Так, юристу значно легше здобути освіту, ніж учителю, оскільки конкурс у педагогічному інституті дуже високий – 10 абітурієнтів на 1 місце. Незважаючи на те, що зарплатня освітян не є найвищою у Фінляндії, вчителі мають можливість самостійно визначити свій професійний розвиток та побудувати план кар’єрного розвитку.

У рамках пленарної частини програми відбулись дві серії паралельних семінарів. Учасники засідання мали нагоду відвідати спеціально облаштовані демонстраційні майданчики та ознайомитися з сучасними засобами навчання для НУШ, які підготували фінські та українські компанії.

На завершення заходу представники фінсько-українського проекту «Learning together»/«Навчаємося разом» подякували всім присутнім за активну учать у засіданні та висловили надію на подальшу продуктивну співпрацю та посилення міжнародних зав’язків.

Інформація та фото Прес-служби МОН