УЧАСТЬ У III ЗАСІДАННІ РОБОЧОЇ ГРУПИ СУПРОВОДУ БОЛОНСЬКОГО ПРОЦЕСУ В УКРАЇНІ (КИЇВ, 27 БЕРЕЗНЯ 2019)

27 березня 2019 року у залі засідань колегії Міністерства освіти і науки України відбулось III засідання Робочої групи супроводу Болонського процесу в Україні (BFUG), в якому взяли участь директор ДНУ «Інститут освітньої аналітики», д.е.н., професор Лондар Сергій Леонідович та начальник відділу статистики і аналітики вищої освіти, к.е.н. Наторіна Альона Олександрівна.

Відкриваючи захід, зі вступним словом до учасників звернувся заступник міністра освіти і науки України, член Національної команди експертів із реформування вищої освіти України – д.т.н., професор Рашкевич Юрій Михайлович.
У межах заходу члени робочої групи заслухали інформацію про результати проведення 2-ї Міжурядової зустрічі щодо Глобальної конвенції з визнання кваліфікацій вищої освіти (2nd Intergovernmental Meeting on the Global Convention on Higher Education Qualifications), яка відбулась у м. Париж протягом 18-22 березня 2019 р.

Згідно з порядком денним, на засіданні основна увага була зосереджена на обговоренні процесу реалізації головних положень Болонського процесу в Україні, а саме:

  • ключові положення законопроекту «Про фахову передвищу освіту» (короткий цикл);
  • приведення Національної рамки кваліфікацій у відповідність до Європейської рамки кваліфікацій Європейського простору вищої освіти (EQF-EHEA) та Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя (EQF-LLL);
  • оновлення форм документів про вищу освіту відповідно до Паризького Комюніке (м.Париж, 25 травня 2018);
  • оновлення Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність;
  • визнання акредитації освітніх програм, здійснених іноземними акредитаційними агентствами чи агентствами забезпечення якості вищої освіти;
  • співпраця з країнами Європейського простору вищої освіти у форматі структурованої колегіальної експертної підтримки (тематична експертна група 2 та тематична експертна група 3);
  • участь у міжнародному порівняльному дослідженні «Eurostudent» (http://eurostudent.org.ua);
  • членство України у Європейському реєстрі якості вищої освіти (EQAR).

У ході проведення засідання визначено пріоритетні напрямки діяльності Робочої групи супроводу Болонського процесу в Україні. Зокрема, мова йшла про оновлення складу, а також було розглянуто план та структуру роботи Робочої групи супроводу Болонського процесу в Україні на 2018-2020 роки.

Наступна частина засідання була присвячена погодженню плану роботи Робочої групи супроводу Болонського процесу в Україні на 2019–2020 роки, було визначено пріоритетні завдання на цей період – підготовка національного звіту до Конференції міністрів в Римі (червень 2020 р.) та розробка політик за пріоритетами Європейського простору вищої освіти.

Крім цього, на засіданні було піднято питання щодо підготовки до 65-го засідання Групи супроводу Болонського процесу та 15-ї Генеральної асамблеї Європейського реєстру із забезпечення якості освіти, що проходитиме у м. Бухарест протягом 3–5 квітня 2019 року. Учасники робочої групи супроводу Болонського процесу в Україні також підкреслили важливість співголовування України в рамках Європейського простору вищої освіти з 01 січня по 01 липня 2020 року.

Наприкінці засідання, кожний учасник отримав примірник Звіту, присвячений висвітленню основних положень імплементації Болонського процесу: «Європейський простір вищої освіти у 2018 році», який стане в нагоді у процесі діяльності Робочої групи супроводу Болонського процесу в Україні.

 

Корисні матеріали:

1)  Підтримка виконання ключових зобов’язань Болонського процесу (Support for the implementation of key Bologna commitments)

2)  Загальна рамка кваліфікацій Європейського простору вищої освіти (The framework of qualifications for the European Higher Education Area)

3)  Додаток до диплома (Diploma supplement)

4)  Заява п’ятого форуму з політики Болонського процесу, Париж, 25 травня 2018 р. (Statement of the fifth Bologna Policy Forum, Paris, May 25th 2018)

Фото Прес-служби МОН
https://mon.gov.ua/ua/mediagallery