Візит делегації ДНУ «Інститут освітньої аналітики» до Литовської Республіки (Вільнюс, 12-16 березня 2018)

 

12-16 березня 2018 року делегація ДНУ «Інститут освітньої аналітики» у складі С. Л. Лондара, К. В. Кузнєцова, А. О. Литвинчука, С. В. Мельника, А. В. Кир’янова разом з генеральним директором Директорату дошкільної та шкільної освіти при Міністерстві освіти і науки України А. О. Осмоловським, здійснили навчальний візит до Литовської Республіки з метою аналізу досвіду державних установ та інших зацікавлених сторін у сфері впровадження, розробки і застосування систем збору й аналізу статистичних даних у галузі освіти, а також встановлення контактів для майбутньої співпраці.

Представники ДНУ «Інститут освітньої аналітики» особисто зустрілися з Міністром освіти і науки Литовської Республіки Ю. Петраускєнє, яка подякувала за візит та підкреслила важливість формування та затвердження національних, відомчих, оперативних індикаторів на основі освітньої статистики.

Делегація взяла участь у зустрічах з такими інституціями Литовської Республіки:

  1. Міністерство освіти і науки Литовської Республіки. Обговорено особливості становлення інституційної основи в області збору та аналізу освітніх статистичних даних в Литовській Республіці і ролі Міністерства освіти і науки Литовської Республіки та Національного агентства з питань освітніх вимірювань в сфері шкільної освіти в цій області.
  2. Центр інформаційних технологій в освіті. Обговорено особливості EMIS в Литовській Республіці, зокрема щодо архітектури системи, програмно-апаратного забезпечення системи, ліцензійної складової, особливостей підтримки, включення персональних даних, гнучкості системи в плані її конфігурування та зміни форм збору статистичних даних та ін.
  3. Центр розвитку кваліфікацій та професійно-технічної освіти. З’ясовано особливості діяльності цього Центру, пов’язаної з аналізом та використанням статистичних даних в галузі професійної освіти і навчання. Проведено порівняльну оцінку досягнень за результатами обговорення передумов створення національних систем кваліфікацій.
  4. Центр досліджень та моніторингу і аналізу вищої освіти. Обговорено функції Центру, пов’язані з аналізом та використанням освітніх статистичних даних для надання доказової основи та рекомендацій щодо прийняття рішень з формування і реалізації політики в сфері вищої освіти та інновацій.
  5. Департамент статистики Литовської Республіки. Обговорено особливості взаємодії відомчої (Міністерства освіти і науки Литовської Республіки) та національної (Департаменту статистики Литовської Республіки) статистичних служб та інформаційних систем. З’ясовано досвід Литовської Республіки щодо встановлення та використання важелів відповідальності за несвоєчасне, неповне та недостовірне надання статистичних даних респондентами. Проведено ознайомлення з функціоналом національної системи статистики в частині її освітньої компоненти.
  6. Університет Вітавтаса Великого. Обговорено питання спільної роботи над розробкою науково-дослідних проектів з питань збору та аналізу статистичних даних у галузі освіти. Підписано меморандум про партнерство та співробітництво.

Візит дозволить ДНУ «Інститут освітньої аналітики» розробити пропозиції щодо впровадження системи моніторингу даних у сфері освіти та сприятиме реформуванню системи освіти в Україні з урахуванням досвіду Литовської Республіки.