Навчальний візит делегації ДНУ «Інститут освітньої аналітики» до Республіки Молдова (Кишенів, 2-6 квітня 2018)

 

2-6 квітня 2018 року делегація ДНУ «Інститут освітньої аналітики» здійснила навчальний візит до Республіки Молдова з метою вивчення та обміну досвідом щодо запровадження національної інформаційної системи управління освітою (EMIS).

У рамках навчального візиту:

  1. 3 квітня делегація ДНУ «Інститут освітньої аналітики» відвідала офіс Світового банку для ознайомлення з національними інституційними особливостями реалізації освітніх проектів, де Л. Касап (офіцер за операціями у сфері освіти Світового банку у Республіці Молдова) інтерпретувала роль і місце Світового банку у розвитку і модернізації EMIS.
  2. 4 квітня відбулася перша зустріч членів делегації ДНУ «Інститут освітньої аналітики» з представниками Міністерства освіти Республіки Молдова – І. Саровим, А. Малеровічем, В. Ішим та Л. Касап, за підсумками якої було підписано Меморандум про співпрацю між ДНУ «Інститут освітньої аналітики» та Центром інформаційно-комунікаційних технологій в освіті. Крім того, делегація ДНУ «Інститут освітньої аналітики» зустрілася з представниками департаментів професійної та загальної середньої освіти Республіки Молдова для обговорення нагальних питань у сфері освіти. У результаті зустрічі було досягнуто домовленості про подальшу співпрацю Міністерства освіти і науки України, ДНУ «Інститут освітньої аналітики» з Міністерством освіти Республіки Молдова з питань, що становлять інтерес для обох країн. Окремо слід відзначити, що 4 квітня також відбулася зустріч членів делегації ДНУ «Інститут освітньої аналітики» з представниками Академії економічних наук Республіки Молдова, у ході якої були обговорені перспективні напрямки подальшої співпраці та спільної наукової діяльності.
  3. 5 квітня делегація ДНУ «Інститут освітньої аналітики» здійснила ряд зустрічей у Міністерстві освіти Республіки Молдови, ключовою темою яких було обговорення питань програмного і апаратного забезпечення архітектури EMIS у Республіці Молдова. Зокрема, генеральний директор ІТ-компанії «Cristalion plus» В.Чобан надав ґрунтовні роз’яснення щодо механізму інтеграції EMIS з іншими базами даних і ознайомив з особливостями інформаційної підтримки впровадження та введення в експлуатацію EMIS у Республіці Молдова.

Набутий делегацією ДНУ «Інститут освітньої аналітики» практичний досвід у рамках навчального візиту до Республіки Молдова буде використано у сфері освіти України в сучасних умовах її активного реформування.