Відбувся семінар з питань створення законодавчої бази віртуальних активів (Секретаріат ОБСЄ, Відень, 5-7 грудня 2022)

5-7 грудня 2022 року у Відні відбувся семінар з питань створення законодавчої бази віртуальних активів у межах реалізації спільного проєкту OSCE та UNODC «Рішення запропоновані інноваційними підходами щодо пом’якшення ризиків відмивання грошей через віртуальні активи», який спрямований на вирішення проблем щодо ризиків, пов’язаних із використанням віртуальних активів у злочинних цілях та обходом режимів міжнародних санкцій.

У складі української делегації були представники Державної служби фінансового моніторингу України, Міністерства цифрової трансформації України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національного антикорупційного бюро України, Департаменту кіберполіції, Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики та народні депутати. Від ДНУ «Інститут освітньої аналітики» в заході взяла участь Ганна Терещенко – заступник директора з науково-організаційної роботи к.е.н., старший науковий співробітник.

На семінарі було відзначено, що важливою частиною проєкту має бути забезпечення підвищення цифрової та фінансової грамотності, а також розвиток компетентностей громадян щодо питань кібербезпеки.

Про підвищення компетентностей з питань обігу криптоактивів, а також про напрями підвищення кібербезпеки, цифрової та фінансової грамотності доповіла Ганна Терещенко. З презентацією «Підвищення компетентностей з питань обігу криптоактивів. Цифрова та фінансова грамотність. Кібербезпека» можна ознайомитися тут.