Участь у стратегічній сесії «Реформа шкільного харчування: стратегічний розвиток в умовах війни та повоєнного відновлення України» (Київ, 9 лютого 2023)

9 лютого 2023 року у м. Києві відбулася стратегічна сесія «Реформа шкільного харчування: стратегічний розвиток в умовах війни та повоєнного відновлення України» за участі ініціаторки реформи першої леді Олени Зеленської, Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета,  Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка, а також Посла Швейцарської Конфедерації в Україні Клода Вільда. Від ДНУ «Інститут освітньої аналітики» у заході взяли участь директор д.е.н., професор Сергій Лондар, перший заступник директора к.е.н. Андрій Литвинчук, заступник директора з науково-організаційної роботи к.е.н., старший науковий співробітник Ганна Терещенко та заступник директора з науково-проектної роботи та IT Андрій Кир’янов.

Метою заходу стало розроблення проєкту Стратегії реформування системи шкільного харчування, розпочате у січні минулого року та перерване російським вторгненням, а також залучення іноземних інвестицій у розвиток та відновлення закладів освіти. Учасники – представники МОЗ, МОН, МінЕкономіки, МінАгро, Мін відновлення, ДПСС, АМКУ, ДП Прозорро, інших державних установ, громадських організацій, міжнародних донорів, – обговорили проєкт Стратегії та напрацювали план подальшого розвитку реформи з фокусом на відновлення закладів освіти, соціальну підтримку та розвиток кадрового потенціалу.

Відкриваючи захід, Олена Зеленська відзначила: «Часто кажуть, що війна відібрала в кожного із нас, українців рік життя.  В такому разі можемо сказати, що вона напевно відібрала рік здорового повноцінного харчування у наших дітей.  Якби не російський напад – певно, сьогодні ми говорили б вже про досягнення, ріст і зміни. Але. Наше досягнення вже те, що попри війну і всі випробування ми зараз таки тут і ми збираємося продовжувати».

Під час свого виступу Сергій Лондар представив учасникам функції ДНУ «Інститут освітньої аналітики» в частині інформаційно-аналітичного забезпечення управління освітою. Андрій Литвинчук спільно з колегами – експертками швейцарсько-українського проєкту DECIDE Марією Дробот та Ксенією Плєвако розповіли про організацію шкільного харчування в умовах воєнного стану та формування інтерактивної карти потреб закладів освіти, презентували результати опитування найактуальніших проблем закладів загальної середньої освіти в організації харчування.

На заході також було представлено дорожню карту наступного етапу реформи шкільного харчування, зокрема такі чотири напрямки подальшої роботи:

  • Організація якісного харчування: закупівлі та фінансування.
  • Відновлення та модернізація харчоблоків: комплексний підхід. Впровадження та дотримання системи НАССР.
  • Розвиток кадрового потенціалу.
  • Формування культури здорового харчування. Впровадження нових норм та меню.

Підбиваючи підсумки, перша леді України Олена Зеленська подякувала представникам центральних органів виконавчої влади, державним установам, партнерським організаціям реформи, організаторам сесії, а також представникам донорських організацій та Посольству Швейцарії в Україні, особисто пану Послу Клоду Вільду та українсько-швейцарскому проекту DECIDE за підтримку реформи та організаційне забезпечення стратегічної сесії.

Джерело: сайт Офісу Президента України