ВІДБУВСЯ НАВЧАЛЬНИЙ ТРЕНІНГ, ПРИСВЯЧЕНИЙ ОСОБЛИВОСТЯМ РОБОТИ З ПАК “АІКОМ” (КИЇВ, 15 ГРУДНЯ 2021)
15 грудня 2021 року у ДНУ «Інститут освітньої аналітики» було проведено навчальний тренінг для фахівців Державної служби якості освіти України (ДСЯО), присвячений особливостям роботи з програмно-апаратним комплексом «Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту» (ПАК “АІКОМ”).
На початку заходу директор Інституту Сергій Лондар, д.е.н., професор привітав представників ДСЯО та окреслив основні вектори діяльності, серед яких пріоритетним є інформаційно-аналітичне забезпечення роботи Міністерства освіти і науки України. У ДНУ «Інститут освітньої аналітики» в неперервному режимі проводиться збір освітньої інформації, з якої формується освітня статистика сфери загальної середньої освіти, а також дошкільної й позашкільної освіти. Для збору, обробки та зберігання статистичних даних використовуються MySQL бази даних та дві інформаційні системи національного рівня АС ІРЦ та ПАК «АІКОМ», зокрема з особливостям роботи останньої знайомилися учасники цього тренінгу.
Заступник директора з науково-проектної роботи та IT к.е.н. Андрій Литвинчук та начальник відділу адміністрування освітніх інформаційних систем Андрій Кир’янов зосередили увагу присутніх на практичних аспектах отримання статистичних даних з ПАК “АІКОМ”. Під час навчального тренінгу було розглянуто структуру файлів експорту даних, особливості формування вибірок з бази даних, підходи до оперування великими масивами освітніх даних сфери дошкільної та шкільної освіти. Андрій Литвинчук у форматі живого діалогу та майстер-класів продемонстрував вище зазначені підходи.
Іван Юрійчук, директор департаменту акредитації та моніторингу Державної служби якості освіти подякував від імені колег за можливість посилити рівень фахової компетентності працівників ДСЯО в частині аналітичних знань та принципів роботи з базою даних звітності ЗНЗ-1, 83-РВК, 1-ЗСО, 85-К, які затребувані під час провадження аудиту закладів освіти.
Наприкінці заходу організатори та учасники навчального тренінгу підтвердили готовність до поглиблення співпраці та окреслили тематику наступних зустрічей.