Відбулася VI Міжнародна конференція «ІНТЕГРАЦІЯ СИСТЕМИ ОСВІТИ УКРАЇНИ В ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ОСВІТНІЙ ПРОСТІР» (25 жовтня 2024)

25 жовтня 2024 р. відбулася VI Міжнародна науково-практична конференція на тему «Інтеграція системи освіти України в європейський освітній простір». Захід проходив у рамках проєкту європейської освітньої мережі «Евридіка» «Eurydice Network in Ukraine: Access and Cooperation» (ENUAC) за співфінансування Єврокомісії на базі національного підрозділу «Евридіки» в Україні – ДНУ «Інститут освітньої аналітики».

Конференція об’єднала представників державних органів управління освітою, закладів освіти, наукових установ, громадських організацій та міжнародної спільноти, ставши платформою для обміну ідеями у сферах гармонізації освітнього законодавства, міжнародної співпраці й інтеграції української освіти в європейський простір.

Під час пленарного засідання спікери представили свої дослідження та висвітлили сучасні виклики у сфері освіти і науки. Модерацію заходу забезпечив директор ДНУ «Інститут освітньої аналітики» к.е.н., старший дослідник Андрій Литвинчук.

Заступниця Міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова, хоча й не змогла особисто взяти участь, передала вітальне слово, яке зачитав модератор. Також було представлено вітання від Данського національного підрозділу мережі «Евридіка», який є ментором вітчизняного підрозділу «Евридіки».

Основні пленарні доповіді:

  • «Ukraine’s accession to the European Union: Education and Research»Олександра Гусак, генеральний директор директорату європейської та євроатлантичної інтеграції Міністерства освіти і науки.
  • «Державне регулювання розвитку системи загальної середньої освіти на шляху реалізації європейського вибору України» Володимир Божинський, науковий співробітник Аналітичного центру «ОсвітАналітика» Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.
  • «Україна в міжнародному дослідженні якості освіти PISA: основні результати та виклики»Ганна Бичко, начальниця відділу досліджень та аналітики Українського центру оцінювання якості освіти.
  • «Crises and Generation Z: Shaping a New Outlook» Ілізе Янковська, доктор філософії, доцент Ризького технічного університету (Латвія).
  • «Використання європейського досвіду державно-приватного партнерства для розбудови сектора професійно-технічної освіти»Ганна Белінська, к.е.н., старший науковий співробітник, доцент кафедри бізнес-аналітики та цифрової економіки Національного авіаційного університету.
  • «Нормативно-правове регулювання дистанційної роботи викладача українського закладу вищої освіти» Ігор Жиляєв, д.е.н., старший науковий співробітник, професор Національного авіаційного університету.
  • «Можливості покращення інтеграції українських школярів-біженців в освітні системи ЄС» Сергій Лондар, д.е.н., професор, перший заступник директора з наукової роботи ДНУ «Інститут освітньої аналітики».

Друга частина конференції мала більш прикладний характер і була присвячена обговоренню конкретних питань у сфері освіти в експертному середовищі. Зокрема, учасники розглянули практичні аспекти реалізації міжнародних проєктів ДНУ «Інститут освітньої аналітики», зокрема проєкту програми ЄС «Еразмус+» «Eurydice Network in Ukraine: Access and Cooperation» (ENUAC) і проєкту програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» «Skill Partnerships for Sustainable and Just Migration Patterns» (Skills4Justice). Особливу увагу було приділено реалізації освітніх реформ в Україні в контексті євроінтеграційних процесів, а також специфіці інтеграції вимушено переміщених українських школярів та педагогів у країнах ЄС. Окрім цього, було обговорено роль громадських організацій у розвитку міжнародної співпраці у сфері освіти і науки України. Цю тему представила к.е.н. Тетяна Дмитренко, завідувач відділу міжнародних фінансів та фінансової безпеки відділення глобальної економіки і міжнародних фінансів НДФІ ДННУ «Академія фінансового управління».

У заключній частині конференції Андрій Литвинчук підсумував захід, підкресливши важливість обговорених тем і досягнень та необхідність їх реалізації для гармонізації української системи освіти з європейським освітнім простором.

За результатами конференції готується збірник тез доповідей, що буде опублікований на сайті ДНУ «Інститут освітньої аналітики» наприкінці листопада 2024 р. Усі зацікавлені зможуть ознайомитися з тезами в рубриці «Матеріали комунікаційних заходів».

Додаткові матеріали:

Програма конференції

Інформаційна брошура Національного підрозділу мережі “Евридіка” в Україні