ПРЕЗЕНТАЦІЯ НОВОГО ОНЛАЙН-ІНСТРУМЕНТУ ДЛЯ МОНІТОРИНГУ РІВНЯ БЕЗПЕКИ І КОМФОРТУ ШКІЛ (Київ, 17 листопада 2021)
17 листопада 2021 р. відбулася презентація нового онлайн-інструменту для моніторингу рівня безпеки і комфорту шкіл, створеного Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні на запит Міністерства освіти і науки. Цей інструмент стане частиною національної інформаційної системи управління дошкільною, шкільною, позашкільною та професійною освітою – програмно-апаратного комплексу «Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту» (ПАК «АІКОМ»), адміністратором якого є ДНУ «Інститут освітньої аналітики».
Головними спікерами заходу були: Артур Селецький – заступник Міністра освіти і науки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації; Мікаела Бауер – заступниця голови Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні; Ольга Долініна – координаторка освітніх програм Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні; Віктор Сальков – в. о. керівника експертної групи з питань позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України; Сергій Лондар – директор ДНУ «Інститут освітньої аналітики» та Андрій Литвинчук – заступник директора з науково-проектної роботи та IT; Ярослав Богомол і Роман Івко – представники компанії-розробника НЗ «Софт». Модерував презентацію Віктор Сальков.
На початку заходу до присутніх із вітальним словом звернувся Артур Селецький. Він розпочав свій виступ зі слів вдячності колегам із ЮНІСЕФ за співпрацю та підтримку освітніх ініціатив безпосередньо в усіх напрямках, зокрема в питаннях створення безпечного освітнього середовища в умовах сучасних викликів. Артур Селецький зауважив, що онлайн-інструмент для моніторингу рівня безпеки і комфорту шкіл дасть змогу покращити санітарні умови та доброзичливе середовище в закладах освіти, сприятиме забезпеченню якісної освіти й рівних можливостей для всіх учнів, поліпшить комунікацію між усіма учасниками освітнього процесу. «Дані, які містяться в базі даних інформаційної системи управління освітою ПАК «АІКОМ», можуть бути доповнені новими вимірами, що є доданою цінністю для освітньої аналітики МОН», – зазначив Артур Селецький.
У свою чергу, Мікаела Бауер висловила сподівання, що використання онлайн-інструменту «Експрес-оцінювання» дасть змогу не тільки оцінити рівень безпеки та комфорту школи, а й «допоможе школам покращити середовище, зберегти школи відкритими і зробити їх місцем, де кожна дитина може реалізувати свій потенціал».
Детальніше про розроблення та пілотування Концепції «Безпечна і дружня до дитини школа» (БДДШ), а також про особливості процедури експрес-оцінки школи розповіла Ольга Долініна.
Сергій Лондар під час свого виступу підкреслив актуальність упровадження нового онлайн-інструменту для моніторингу рівня безпеки і комфорту шкіл, адже закладені в ньому критерії самооцінки закладів освіти корелюють із цілями програми Президента «Здорова нація» та завданнями Міністерства освіти і науки України. ДНУ «Інститут освітньої аналітики» здійснює інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності Міністерства освіти і науки України, має у своєму арсеналі потужну інформаційну систему ПАК «АІКОМ», яка уможливлює інформаційну взаємодію з усіма денними закладами загальної середньої освіти (наразі це 14 075 шкіл). У зв’язку з цим імплементація програмного продукту «Безпечна і дружня до дитини школа» у середовище ПАК «АІКОМ» дасть змогу закладам освіти здійснювати самооцінювання, а також швидко й централізовано провести аналіз масиву даних, який утворюється при такій самооцінці.
Про особливості впровадження, розроблення та реалізації програмного продукту «Безпечна і дружня до дитини школа» розповів Андрій Литвинчук. Під час свого виступу він окреслив низку переваг імплементації цього інструменту в середовище ПАК «АІКОМ», серед яких наявність власного кабінету користувача. ПАК «АІКОМ» має також побудовану й атестовану комплексну систему захисту інформації (КСЗІ), що дає змогу обробляти і зберігати персональну інформацію в цьому державному інформаційному ресурсі. Тому така імплементація є водночас ефективним рішенням з огляду на те, що подальше нормативне впровадження інструменту відтепер є більш природним і набагато легшим.
Після цього Ярослав Богомол презентував технічні деталі роботи користувачів у цій системі, зокрема продемонстрував алгоритм реєстрації на платформі ПАК «АІКОМ» і процедуру організації та проведення самооцінювання. Роман Івко додав, що на сьогодні цей функціонал повністю інтегровано до ПАК «АІКОМ» і він доступний для використання на всіх рівнях освіти.
Насамкінець модератор онлайн-зустрічі Віктор Сальков подякував присутнім за участь у презентації та вагомий внесок у створення нового онлайн-інструменту для моніторингу рівня безпеки і комфорту шкіл.
Відеозапис конференції доступний на YouTube-каналі ЮНІСЕФ та Facebook-сторінці МОН.
Автор фото – пресслужба МОН