Відбулася Міжнародна конференція з наукометрії та бібліометрії SBC KYIV 2019 (Київ, 4 червня 2019)
4 червня 2019 р. у Міністерстві освіти і науки України відбулась Міжнародна конференція з наукометрії та бібліометрії SBC KYIV 2019, організатором якої виступила Державна науково-технічна бібліотека України (далі ДНТБ України) за підтримки Міністерства освіти і науки України та американської компанії Clarivate Analytics. У роботі конференції взяли участь представники наукових установ, управлінці, представники влади, бібліотекарі, інформаційні фахівці та всі зацікавлені особи у тематиці оцінювання наукових досліджень. Представником від ДНУ «Інститут освітньої аналітики» була к.е.н. Пронь Наталія – науковий співробітник науково-організаційного відділу.
Тематика конференції охоплювала низку актуальних питань пов’язаних з дослідженнями наукометрії та наукометричних показників, відкритим доступом до наукової інформації, кількісними та якісними підходами у процесі оцінювання наукових досліджень, джерелами даних для проведення наукометричних досліджень, бібліометрію та ін.
З вітальним словом до учасників конференції звернулися заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха та генеральний директор Директорату науки Міністерства освіти і науки України Дмитро Чеберкус. У своєму виступі Максим Стріха підкреслив актуальність проведення даної конференції з огляду на інтеграцію наукової сфери України у світовий освітній простір та побажав плідної роботи. Продовжуючи вступну частину конференції, Дмитро Чеберкус зосередив увагу на практичних кроках у сфері наукометрії в Україні. Так, з 1 червня 2019 р. більш ніж 200 вищих навчальних закладів та наукових установ отримали доступ до електронних наукових баз даних Scopus та Web of Science за рахунок коштів державного бюджету. Нагадаємо, що ДНТБ України, за дорученням Міністерства освіти на науки України, уповноважена надавати закладам вищої освіти і науковим установам (за їхнім бажанням) доступ до електронних наукових баз даних Scopus та Web of Science з метою розвитку науково-технічного потенціалу, підвищення рівня конкурентоспроможності наукових установ, а також раціонального використання ресурсів (Наказ Міністерства освіти і науки України від 27 лютого 2019 року № 269 «Про затвердження Порядку забезпечення доступу закладів вищої освіти і наукових установ до електронних наукових баз даних» ). Зауважимо, що ДНУ «Інститут освітньої аналітики» входить у перелік наукових установ, які отримали безкоштовний доступ до наукометричних баз даних Scopus та Web of Science.
У наступній частині конференції з доповідями виступили вітчизняні та зарубіжні науковці. Зокрема, Людо Вальтман – заступник директора Центру з вивчення науки та техніки у Лейденському університеті (м.Лейден, Нідерланди) під час свого виступу розповів про основні досягнення наукометрії як ефективного інструменту оцінювання результатів наукових досліджень. Старший науковий співробітник Інституту фізики конденсованих систем НАН України, к.т.н. Олеся Мриглод (м.Львів, Україна) у своїй презентації «Група L3: ті, що міряють, ті, кого міряють» більш детально зупинилась на методології наукометрії та аналізі наукометричних показників. Білоруський національний технічний університет (м.Мінськ, Республіка Білорусь) представляв Володимир Лазарєв, який сфокусував увагу на результатах свого дослідження «Дисциплінарний фактор впливу і дисциплінарний фактор сприятливості: трохи історії». Про відкрий доступ до наукових матеріалів та його влив на майбутнє наукових досліджень розповів представник компанії Clarivate Analytics Джеф Кловіс (м.Філадельфія, США).
На завершення конференції заступник директора ДНТБ України, канд. соц.ком. Сергій Назаровець подякував учасникам за змістовні наукові доповіді, цікаву дискусію та запросив до співпраці з ДНТБ України.
Фото Прес-служби МОН