Участь у XVIІI Міжнародній науково-практичній конференції «Побудова інформаційного суспільства: ресурси і технології» (Київ, 19-20 вересня 2019)
19-20 вересня 2019 р. у Міністерстві освіти і науки України відбулась XVIІI Міжнародна науково-практична конференція «Побудова інформаційного суспільства: ресурси і технології», основна мета якої полягала у всебічному обговоренні актуальних наукових і практичних проблем розвитку суспільства в епоху цифровізації. Головними організаторами заходу виступили Міністерство освіти і науки України та ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації» (далі УкрІНТЕІ).
У роботі конференції взяли участь представники органів влади та управління, науковці, викладачі, керівники інформаційних та аналітичних служб, бібліотечні працівники, фахівці з цифрових технологій і безпеки, представники бізнес-асоціацій та інноваційних структур, а також незалежні експерти. Від ДНУ «Інститут освітньої аналітики» у заході взяли участь заступник директора з науково-організаційної роботи, к.е.н. Андрій Литвинчук, начальник відділу технологій обробки статистичної інформації Андрій Кир’янов та науковий співробітник науково-організаційного відділу, к.е.н. Наталія Пронь.
Конференція проходила у форматі панельних дискусій та пленарних засідань з таких тематичних напрямів:
- цифрова економіка: становлення та основні виклики для суспільства;
- цифрові технології в освіті та наукових дослідженнях;
- безпека технологій VS технології безпеки;
- держава онлайн;
- цифрові дані та їх збереження;
- технології штучного інтелекту;
- електронні сховища, архіви, репозитарії;
- Big Data, інтернет-аналітика та нові формати бізнесу;
- соціальні мережі у професійному спілкуванні, наукових дослідженнях і маркетингу.
Головним модератором конференції був Володимир Камишин – в.о. директора УкрІНТЕІ, д-р. пед. наук, старший науковий співробітник, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України.
Перший заступник міністра освіти і науки України Юрій Полюхович звернувся до учасників конференції з вітальним словом, у якому зосередив увагу на нагальній необхідності виведення освіти і науки України на новий якісний рівень. Пан Юрій зауважив, що без цифрових технологій, без створення та впровадження інновацій, Україна не зможе стати розвинутою державою. На завершення свого виступу заступник міністра побажав всім плідної праці у роботі конференції.
Спеціально запрошеним спікером конференції «Побудова інформаційного суспільства: ресурси і технології» був Домінік Фарас (Dominic Farace), директор GreyNet International з Нідерландів. У своєму виступі він висловив вдячність організаторам конференції за запрошення приїхати в Україну та взяти участь у роботі конференції, а відтак презентував свою доповідь на тему «Дослідження у сфері «сірої літератури» для науки та суспільства» («Grey literature resources for science and society»).
В рамках проведення конференції, панельні дискусії проходили за такими тематичними напрямами: «Цифрова економіка», «Цифрові сервіси та технології» та «Наука та освіта у цифровому середовищі». Зокрема, панель з питань цифровізації в освітній галузі та науці була присвячена обговоренню таких питань: цифрові технології в освіті та наукових дослідженнях; електронні сховища, архівні репозитарії; цифрові дані та цифрові сервіси їх зберігання; соціальні мережі у професійному спілкуванні, наукових дослідженнях та маркетингу. Головними спікерами даної панелі були:
- Василенко Андрій – канд. геолог. наук, державний експерт директорату науки Міністерства освіти і науки України;
- Гордєєв Олександр – канд. тех. наук, доцент, директор з освітніх програм Української асоціації фінтех та інноваційних компаній
- Зайцев Віталій – д-р. тех. наук, професор, директор Навчально-інноваційного інжинірингового центру Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова, керівник проекту «Освітній портал «Класна Оцінка»»
- Нанаєва Тетяна – голова комітету з цифрових технологій в освіті при МОН України
- Плєвако Ксенія – керівник освітніх проектів Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Київської міської державної адміністрації
- Чмир Олена – д-р. екон. наук, професор, завідувач відділу супроводження академічних ресурсів ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації»
- Шаповал Ольга – виконавчий директор ГС «Харківський кластер інформаційних технологій».
Всі матеріали XVIІI Міжнародної науково-практичної конференції «Побудова інформаційного суспільства: ресурси і технології» розміщені у відкритому доступі на сайті УкрІНТЕІ.
На завершення заходу відбулося підведення підсумків насиченої дводенної роботи конференції, а також всіх охочих запрошено до співпраці з метою розвитку інформаційного суспільства в Україні.
Фото: ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації»