Участь в інформаційному заході «EIC Roadshow» (Київ, 24 липня 2019)

24 липня 2019 р. у Міністерстві освіти і науки України відбувся інформаційний захід за участі Європейської Ради Інновацій «EIC ROADSHOW». На заході «EIC Roadshow» були присутні представники Європейської Комісії, Міністерства освіти і науки України, науково-дослідних установ та університетів з усієї України. Від ДНУ «Інститут освітньої аналітики» у заході взяла участь науковий співробітник науково-організаційного відділу – к.е.н. Наталія Пронь.

Європейська Рада інновацій (European Innovation Council, далі EIC) – це пілотний проект, покликаний створити сприятливі умови для реалізації інноваційних ідей впродовж усього життєвого циклу проекту: від розробки інноваційного продукту до його комерціалізації. Пілотний проект EIC було ініційовано Європейською комісією у березні 2019 р., однак вже з 2021 р. EIC стане окремим фінансовим інструментом у рамках наступної програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Horizon Europe 2021-2027». Отримати грант мають можливість науковці, інноватори, підприємці та невеликі компанії, адже загальний обсяг бюджету EIC становить понад 2 млрд євро на 2019-2020 рр.

Інформаційний захід розпочався із вітального слова заступника Міністра освіти і науки України – Максима Стріхи та керівника секції Представництва ЄС в Україні Йоганнеса Баура (Johannes Baur). Опісля генеральний директор з питань досліджень та інновацій Єврокомісії, експерт EIC Стефан Уакі (Stéphane Ouaki) розповів більш детально про засади та особливості функціонування EIC, а також презентував практичний інструментарій, який використовується в ЄС з метою сприяння і стимулювання науково-технічної та інноваційної діяльності.

Наступна частина заходу проводилась у форматі панельної дискусії, яку модерувала Олена Скирта – співзасновниця науково-популярної конференції InScience. Спікерами цієї частини заходу були Дмитро Чеберкус – генеральний директор Директорату науки МОН, Даря Чайка генеральний директор директорату інновацій та трансферу технологій МОН, Леся Севрук – член Наглядової Ради Українського фонду стартапів, Юрій-Володимир Блавт – проектний менеджер компанії CIVITTA Україна, Святослав Святненко  директор з розвитку бізнесу Борщ Венчурс і автор проекту Polyteda Cloud, Дмитро Ковальчук – директор української компанії «Червона Хвиля​», розробник міжнародного проекту xBeam 3D metal printing та європейський колега Стефан Уакі.

Резюмуючи захід, організатори висловили вдячність всім учасникам за співпрацю та запросили до подальшої взаємодії у контексті розбудови сфери інновацій та трансферу технологій.

Більше інформації про пілотний проект EIC 

Презентація EIC General

Презентація EIC Technical 

Фото: Прес-служба МОН

Фото Прес-служби МОН