Участь у Всеукраїнському позашкільному форумі «Позашкілля: безпечний освітній простір» (Київ, 19 травня 2023)

19 травня 2023 року у м. Києві відбувся Всеукраїнський позашкільний форум «Позашкілля: безпечний освітній простір». Захід відбувався у Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді МОН України (НЕНЦ). У форумі взяли участь керівники закладів позашкільної освіти, наукові, науково-педагогічні, педагогічні працівники закладів освіти, працівники органів управління освітою територіальних громад та військово-цивільних адміністрацій, закладів освіти та інші зацікавлені особи і освітяни, які наразі перебувають поза межами України.

Основні питання, які обговорювались на форумі:

  • проєктні пропозиції та стратегічні антикризові кроки з розвитку позашкільної освіти;
  • позашкілля: післявоєнне відновлення і розбудова;
  • заклад позашкільної освіти – простір безпеки для дітей;
  • найкращі українські та світові практики організації позашкільної роботи.

На початку заходу до присутніх із вітальним словом звернулися Вербицький Володимир Валентинович – голова громадської організації «Спілка освітян України», директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України, доктор педагогічних наук, професор, академік Академії наук вищої освіти та Овчаренко Вадим Миколайович – начальник відділу позашкільної освіти та виховної роботи Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України, кандидат філологічних наук, доцент. Серед головних спікерів форуму були: представники Державної служби якості освіти України, Інституту цифровізації освіти НАПН України, Інституту проблем виховання НАПН України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» та інші. Від ДНУ «Інститут освітньої аналітики» в заході взяла участь завідувач сектору дошкільної, загальної середньої і позашкільної освіти відділу освітньої статистики і аналітики Наталія Володимирівна Титаренко.

У своїй презентації «Позашкільна освіта в Україні: статистика функціонування» Наталія Володимирівна представила оперативні статистичні дані щодо діяльності закладів позашкільної освіти (ЗПО) в умовах воєнного стану в Україні та її регіонах за останні півроку. Зокрема, було представлено дані про ЗПО, які функціонують, організовуючи навчання за різними формами (офлайн, онлайн та змішаній); кількість педагогічних працівників та здобувачів освіти у позашкіллі; кількість ЗПО, які надають освітні послуги внутрішньо переміщеним особам, кількість цих осіб та ін.

Завершився захід акцією в рамках загальнодержавної програми Президента України «Зелена країна», а саме відбулась пам’ятна посадка алеї верби на території Дендропарку НЕНЦ «Юннатівський».

Із Програмою Всеукраїнському позашкільному форумі «Позашкілля: безпечний освітній простір» можна ознайомитися тут.

Автор фото – Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України