Робоча нарада у Міністерстві освіти і науки України (КИЇВ, 7 ТРАВНЯ 2018)

 

7 травня 2018 року працівники ДНУ «Інститут освітньої аналітики» взяли участь у робочій нараді щодо внесення змін до законодавчих актів стосовно удосконалення системи фінансування вищої освіти, що відбулася у Міністерстві освіти і науки України.

У першій частині робочої наради перший заступник Міністра освіти і науки України Ковтунець В. В. презентував доповідь на тему «Реформування економічних відносин у вищій освіті. Реформа порядку державного фінансування вищої освіти», де підкреслив середню та середньозважену вартість підготовки одного студента денної форми навчання за державним замовленням у розрізі галузей знань, продемонстрував середні витрати на одного приведеного студента у минулому році, а також особливу увагу приділив формульному розподілу фінансування закладів вищої освіти у бюджетному році, зокрема навів дві моделі, що враховують співвідношення вартості навчання за різними спеціальностями та передбачають додаткові кошти за відповідні якісні показники освітньої діяльності.

Упродовж другої частини наради працівники ДНУ «Інститут освітньої аналітики» долучилися до обговорення законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» та інших законів України щодо фінансування вищої освіти», реалізація яких забезпечить фінансову автономію закладів вищої освіти та створить необхідні умови для підвищення якості вищої освіти на національному та міжнародному рівнях.