Ініційовано експертне обговорення проблем та перспектив розвитку інформаційно-аналітичного забезпечення управління освітою за участі міжнародної спільноти (Київ, 30 листопада 2017)

За ініціативою ДНУ “Інститут освітньої аналітики” 30 листопада 2017 року в київському офісі Світового банку відбувся круглий стіл “Інформаційно-аналітичне
забезпечення управління системою освіти у контексті реалізації норм Закону України “Про освіту”: проблеми та перспективи”, на якому було розглянуто актуальні питання розвитку інформаційної підтримки вітчизняної сфери освіти.

 

У вступній доповіді Директор у справах України, Білорусі та Молдови Світового банку Сату Кахконен наголосила на важливості та своєчасності проведення такого круглого столу та окреслила перспективи подальшого розвитку інформаційно-аналітичного забезпечення управління освітою. Про міжнародний досвід використання інформаційних систем EMIS в управлінні освітою доповіла Лючія Касап, операційний директор Світового Банку у галузі освіти в глобальній практиці в Молдові.

 

Перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець у своєму виступі наголосив на необхідності формування стратегії розвитку освітньої статистики в Україні, визначив відповідні пріоритети та завдання. Шляхи реформування управлінських підходів у сфері освіти представив Тарас Кремінь, Голова підкомітету з питань дошкільної, загальної середньої, інклюзивної освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

 

Сергій Лондар, в.о. директора ДНУ “Інститут освітньої аналітики” представив підходи до модернізації Державної інформаційної системи освіти (ДІСО) в контексті імплементації положень Закону України «Про освіту» та врахування кращого міжнародного досвіду.

 

Учасники круглого столу, серед яких були співробітники представництв і посольств ЄС, Франції, Фінляндії, США, представники департаментів Міністерства освіти і науки України, громадських організацій, взяли участь у дискусії стосовно шляхів розвитку інформаційно-аналітичного забезпечення управління освітою, надали пропозиції щодо впровадження міжнародних стандартів зі збирання та обробки статистичної інформації в галузі освіти.

 

Напрацьовані матеріали будуть використані для покращення нормативно-правової бази при підготовці нових освітніх законів та подальшого розвитку міжнародних зв’язків в освітній сфері.