РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ

директорів, батьків, учителів та учнів закладів загальної середньої освіти щодо підходів та забезпечення організації дистанційного навчання в період карантинних обмежень та готовності шкіл до організації освітнього процесу в закладах освіти в умовах пандемії COVID-19 (липень 2020)

Виклики, які сьогодні постали перед системою освіти України через пандемію COVID-19, вимагають оперативного прийняття обґрунтованих управлінських рішень на основі доказових даних. Міністерство освіти і науки України спільно з Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні ініціювали дослідження, метою якого є отримання інформації про впливу спалаху COVID-19 на організацію освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти (далі – ЗЗСО) та закладах дошкільної освіти України (далі- ЗДО), вивчення основних потреб та аналізу готовності закладів до організації навчання в умовах пандемії.

Інформаційною базою дослідження стало опитування керівників, батьків, учителів та учнів ЗЗСО, яке відбулося з використанням можливостей інформаційно-телекомунікаційної системи «Державна інформаційна система освіти» (далі – ITC «ДІСО») ДНУ «Інститут освітньої аналітики» та Google Forms на початку липня 2020 р. В рамках дослідження було здійснено:

1) опитування директорів закладів загальної середньої освіти щодо готовності шкіл до організації освітнього процесу в закладах освіти в умовах пандемії COVID-19 (респонденти – 10175 директорів ЗЗСО (67,4% від загальної кількості ЗССО), з них: сільські школи – 65%, міські – 35%);

2) опитування вчителів закладів загальної середньої освіти щодо готовності шкіл до організації освітнього процесу в закладах освіти в умовах пандемії COVID-19 (В рамках репрезентативної вибірки було опитано 4314 респондентів. Загальна кількість респондентів (після зважування) становила 399 832 особи, у сільській місцевості – 189 068 осіб, міській – 210 764 особи.);

3) опитування учнів закладів загальної середньої освіти щодо щодо готовності шкіл до організації освітнього процесу в закладах освіти в умовах пандемії COVID-19 (В рамках репрезентативної вибірки було опитано 6792 респонденти. Загальна кількість респондентів (після зважування) становила 3 737459 особи, у сільській місцевості – 1 190 196 осіб, міській – 2 547 263 особи.);

4) опитування батьків учнів закладів загальної середньої освіти щодо готовності шкіл до організації освітнього процесу в закладах освіти в умовах пандемії COVID-19 (В рамках репрезентативної вибірки було опитано 7957 респондентів. Загальна кількість респондентів (після зважування) становила 4 031 304 ос., З у сільській місцевості – 1 190 196 ос., міській – 2 841 108 ос.).

Нижче наведено  посилання на зведені результати опитування в розрізі анкет респондентів та масиви даних в розрізі регіонів України та типу місцевості: